Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tabele serwisowe - czyli co i kiedy wymienić

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Ja jesli idzie o płyn hamulcowy, to albo musze widzieć, ze jest wymieniany podczas przeglądu, albo wymieniam go oddzielnie, bez żadnych innych prac. tylko jade na wymiane płynu.
    pozdrawiam - Darek

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez Krokiet
      Wcześniej zdarzyło mi się 2-3 razy przy pierwszym hamowanie mieć wrażenie, że słabo hamują, ale drugie było cycuś-glancuś. Od tamtego czasu ZAWSZE pilnuję zaleceń odnośnie płynu hamulcowego.
      Nie popadajmy w paranoję, takie zachowanie hamulców występuje po pokryciu tarcz rdzą - częste w zimie, zwłaszcza w wilgotnym garażu, po pokryciu tarcz lodem (długa jazda bez użycia hamulców w okolicy 0 st. C - ostatnio miałem to 2 razy), czy w ulewie (nowsze samochody mają np. funkcję automatycznego osuszania tarcz, choć w miarę nowych konstrukcjach bez tego systemu deszcz nie stanowi problemu), należy wspomnieć też o zamarznięciu szczęk w bębnach - ale to raczej w autach terenowych po brodzeniu.

      Jeśli ktoś jeździ jak emeryt (rzadko przekracza 80 km/h) może nie wymieniać płynu nawet przez 10 lat - znam taką osobę, hamulce działają wystarczająco dobrze na spokojne dojazdy po 3 km, gorzej ze starymi oponami, które tracą przyczepność.

      Najgorsze jest zagotowanie wody w płynie - pedał bez ostrzeżenia wpada w podłogę, dlatego wymiana obowiązkowa co 2/3 lata. Polecam płyny z normą VW 50114 - 2x rzadsze w niskich temp. od FMVSS 116 DOT 4 lub DIN ISO 4925 CLASS 4, najlepsze do ESP.

      Komentarz


      • #53
        Zamieszczone przez xof
        Zamieszczone przez Krokiet
        Wcześniej zdarzyło mi się 2-3 razy przy pierwszym hamowanie mieć wrażenie, że słabo hamują, ale drugie było cycuś-glancuś. Od tamtego czasu ZAWSZE pilnuję zaleceń odnośnie płynu hamulcowego.
        Nie popadajmy w paranoję, takie zachowanie hamulców występuje po pokryciu tarcz rdzą - częste w zimie, zwłaszcza w wilgotnym garażu, po pokryciu tarcz lodem (długa jazda bez użycia hamulców w okolicy 0 st. C - ostatnio miałem to 2 razy), czy w ulewie (nowsze samochody mają np. funkcję automatycznego osuszania tarcz, choć w miarę nowych konstrukcjach bez tego systemu deszcz nie stanowi problemu), należy wspomnieć też o zamarznięciu szczęk w bębnach - ale to raczej w autach terenowych po brodzeniu.
        Nie było to w zimie

        Jeśli ktoś jeździ jak emeryt (rzadko przekracza 80 km/h) może nie wymieniać płynu nawet przez 10 lat - znam taką osobę, hamulce działają wystarczająco dobrze na spokojne dojazdy po 3 km, gorzej ze starymi oponami, które tracą przyczepność.

        Najgorsze jest zagotowanie wody w płynie - pedał bez ostrzeżenia wpada w podłogę, dlatego wymiana obowiązkowa co 2/3 lata. Polecam płyny z normą VW 50114 - 2x rzadsze w niskich temp. od FMVSS 116 DOT 4 lub DIN ISO 4925 CLASS 4, najlepsze do ESP.
        A co jest wg Ciebie paranoją? Wymiana płynu zgodnie z zaleceniami? :shock:

        Być może była to przypadkowa zbieżność, ale w tym aucie ani wcześniej, ani później nie miałem sytuacji w której wydaje mi się, że hamulce działają słabiej. Zawsze to było tylko 1 użycie po kilku godzinnym postoju, bo od raz sprawdzałem drugi raz i było OK. Te 2-3 razy były krótko przed wpadnięciem pedału w podłogę. Wolę być więc żywym paranoikiem, wymieniającym płyn hamulcowy zgodnie z zaleceniami, niż martwym luzakiem 8) .
        Kiedyś OI Liftback
        Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
        Potem OII 1.9 TDI
        Wkrótce OIII Liftback

        Komentarz


        • #54
          Paranoją jest wcześniejsza niż zalecana wymiana płynu przy objawach jakie opisujesz, z wyłączeniem zapadnięcia się pedału oczywiście.

          Komentarz


          • #55
            2 szt O2fl w BKD kupione w zeszłym roku.Moja 11.2008 kolegi początek 2009.Obie QG1
            Moja wymiana rozrząd przy 133tkm teraz 228tkm cały czas shell 5/30
            Znajomego również przy 138tkm teraz ok 200tkm
            Żyją i czują się świetnie
            Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
            Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
            Wersja na lato - SUZUKI Intruder

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez xof
              Paranoją jest wcześniejsza niż zalecana wymiana płynu przy objawach jakie opisujesz, z wyłączeniem zapadnięcia się pedału oczywiście.
              A czy napisałem, że wymieniam przed czasem? Nawet w cytowanym przez Ciebie fragmencie było, że zawsze pilnuję wymiany zgodnie z zaleceniami producenta.
              No ale gdybym miał jakiekolwiek niepokojące objawy tuż przed wymianą - powiedzmy po przejechaniu 3/4 dystansu między wymianami - to też bym się nie bawił. Jakoś tak podoba mi się życie zdrowego człowieka.
              Kiedyś OI Liftback
              Potem OII Kombi Elegance 1.4 TSI DSG
              Potem OII 1.9 TDI
              Wkrótce OIII Liftback

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X